w naszej ofercie: 9679 imprez, 6162 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Sylwester 2023/2024

Sylwestrowi Oszuści
Co roku przed sylwestrem czy feriami zimowymi media informują o dokonywanych oszustwach na pobytach sylwestrowych na wynajmie pokoi w nie istniejących obiektach noclegowych. Internet aż kipi od ogłoszeń o tanich pokojach w atrakcyjnych cenach, tuż przy stokach z wieloma atrakcjami w cenie. Na co zwrócić uwagę by nie dać się oszukać i spędzić udanego sylwestra z rodziną?

Sylwestrowi Oszuści

Nie ma Super Ceny!
Nie dajcie się skusić na super atrakcyjną cenę. Z miejsca powinna się Wam włączyć czerwona lampka zadająca pytanie dlaczego, jak to tak tanio itd. Niska cena w okresie sylwestrowym w ogóle nie istnieje. Taki dzień jest tylko raz w roku i naturalną rzeczą jest, że cena musi być adekwatna dla takiego dnia. Oczywiście obiekty mogą swoją ceną manipulować tak by ostatnie miejsca sprzedać w bardziej atrakcyjnych cenach ale to również wymaga potwierdzenia choćby telefonicznego.

Sprawdź dane kontaktowe
Ogłoszenia turystyczne w intrenecie jedno po drugim zachwala wspaniałe miejsce, widoki z okna prosto na góry, tanie ceny i biskość stoku. Szukamy kontaktu a tutaj tylko telefon komórkowy. Nie dajmy się na to nabrać. Co bardziej sprytniejsi oszuści podają również pełne dane adresowe istniejących obiektów prosząc o telefon na podany nr tel. komórkowego by ustalić szczegóły – nie dajcie się również temu zwieść. Nawet jeśli dane są podane najpierw odnajdźcie ten obiekt noclegowy w Internecie, jego stronę internetową, zadzwońcie do urzędu gminy lub miasta i zdobądźcie nr stacjonarny telefonu - wówczas zapytajcie się czy to ogłoszenie jest nadal aktualne. Jeśli TAK no to super i macie już załatwiony pobyt a jeśli okaże się, że NIE ubiegnie was przykra niespodzianka a obiekt noclegowy będzie wiedział, że ktoś chce oszukać Was i przyszłych klientów.

Fałszywa strona internetowa
Dzisiaj zrobić stronę internetową może każdy i to w kilka godzin. Wejść na portal oferujący darmowe strony www, ściągnąć zdjęcia, skopiować treść, wkleić znalezione gdzieś oferty zabawy sylwestrowej, wpisać dane adresowe najlepiej istniejącego obiektu, podać nr konta i wrzucić to do sieci. Mamy wspaniałą wizytówkę obiektu. Teraz tylko porozsyłać po serwisach ogłoszeniowych i czekać na chętnych sylwestrowych wrażeń. Naprawdę to takie proste!
 
Bądźcie czujni i trzymajcie się kulku podstawowych zasad:
1. Domena (adres www) strony internetowej powinna zawierać nazwę obiektu co jest naturalne i ogólnie przyjęte a przynajmniej powinna być krótka i zwięzła a nie skomplikowana np. www.darmowewww.pl/noclegi/zakopane/owkowalski
2. Adres email również  powinien być w domenie obiektu
3. Dane kontaktowe są pełne włącznie z nr tel. stacjonarnego, faks
4. Certyfikaty i przynależności do lokalnych stowarzyszeń (warto sprawdzić czy takie istnieją i zaciągnąć u nich przysłowiowego języka)
5. Strona jest widocznie aktualizowana i ma bieżące informacje o wydarzeniach w okolicy,
6. Oprócz sylwestra posiada również propozycje na inne okresy jak np. Wielkanoc
7. Posiada archiwum zdjęć z poprzednich imprez i wydarzeń
 
Taniej i bezpieczniej z Biurem podróży?
Może sądzicie, że to nie potrzebne, ze samemu możecie przecież zamówić sobie miejsca w obiekcie noclegowym bez pośredniczenia w tym wszystkim biura podróży. Przecież będzie taniej! Czy na pewno? Biura podróży bardzo często wykupują miejsca w obiektach i hotelach na długo przed okresem sylwestrowym po ściśle wynegocjowanych wyjątkowo niskich cenach stąd też cena w pakiecie z różnymi atrakcjami będzie zdecydowanie atrakcyjniejsza niż sami mielibyście to sobie zorganizować. W sytuacjach jakiegokolwiek problemu będziecie się mogli zwrócić do biura podróży czy do rezydenta z każdym problemem jaki Was spotka i nigdy nie pozostaniecie sami z tym problemem. Biuro podróży jest też gwarantem tego, że obiekt do którego się wybieracie istnieje w rzeczywistości. Dobre biuro podróży nie pozwoliło by sobie na taką wpadkę gdyż nie działa tylko w okresie sylwestra a przez cały rok a zła opinia oznacza najczęściej koniec działalności.

Najważniejszy jest zdrowy rozsądek

Nic nigdy nie zastąpi nam zdrowego rozsądku. Nie tylko dotyczy to zbliżającego się sylwestra a wszystkich przyszłych wycieczek czy podróży. Patrzmy, czytajmy, słuchajmy i myślmy z rozsądkiem a nie nabierzemy się na rzeczy, które po prostu nie mogą istnieć w świecie turystyki. Jeśli liczyć się będziemy najbardziej z ceną zwracajmy uwagę na to co w niej jest oferowane, przez kogo i gdzie. Nawet kilkadziesiąt złotych stracone bezpowrotnie boli tym bardziej, że nie ma ani pieniędzy ani wyjazdu na wyczekiwaną imprezę sylwestrową. Jeśli chcemy bezpieczeństwa i pewności to zapłacimy parę złotych więcej. Czy nie warto się na to zdecydować na parę złotych więcej by mieć chociaż raz w roku święty spokój i dobrze się bawić? Chyba warto!

Uważajcie na siebie i bądźcie zdrowi przez święta i w nadchodzącym nowym roku.

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2022-11-02
2021-12-24
2021-10-08
2020-11-06
2018-11-19
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="http://www.ofertysylwestrowe.pl/sylwestrowi-oszusci.html" title="Sylwestrowi Oszuści" ><img src="http://www.ofertysylwestrowe.pl/view/images/eco.png" alt="Sylwestrowi Oszuści" style="vertical-align: middle;" /> Sylwestrowi Oszuści</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Popularne
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.