w naszej ofercie: 8453 imprezy, 1535 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :)  Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami »  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Kup Bonn Podarunkowy Ecotravel »
Sylwestrowi Oszuści
Co roku przed sylwestrem czy feriami zimowymi media informują o dokonywanych oszustwach na pobytach sylwestrowych na wynajmie pokoi w nie istniejących obiektach noclegowych. Internet aż kipi od ogłoszeń o tanich pokojach w atrakcyjnych cenach, tuż przy stokach z wieloma atrakcjami w cenie. Na co zwrócić uwagę by nie dać się oszukać i spędzić udanego sylwestra z rodziną?

Sylwestrowi Oszuści

Nie ma Super Ceny!
Nie dajcie się skusić na super atrakcyjną cenę. Z miejsca powinna się Wam włączyć czerwona lampka zadająca pytanie dlaczego, jak to tak tanio itd. Niska cena w okresie sylwestrowym w ogóle nie istnieje. Taki dzień jest tylko raz w roku i naturalną rzeczą jest, że cena musi być adekwatna dla takiego dnia. Oczywiście obiekty mogą swoją ceną manipulować tak by ostatnie miejsca sprzedać w bardziej atrakcyjnych cenach ale to również wymaga potwierdzenia choćby telefonicznego.

Sprawdź dane kontaktowe
Ogłoszenia turystyczne w intrenecie jedno po drugim zachwala wspaniałe miejsce, widoki z okna prosto na góry, tanie ceny i biskość stoku. Szukamy kontaktu a tutaj tylko telefon komórkowy. Nie dajmy się na to nabrać. Co bardziej sprytniejsi oszuści podają również pełne dane adresowe istniejących obiektów prosząc o telefon na podany nr tel. komórkowego by ustalić szczegóły – nie dajcie się również temu zwieść. Nawet jeśli dane są podane najpierw odnajdźcie ten obiekt noclegowy w Internecie, jego stronę internetową, zadzwońcie do urzędu gminy lub miasta i zdobądźcie nr stacjonarny telefonu - wówczas zapytajcie się czy to ogłoszenie jest nadal aktualne. Jeśli TAK no to super i macie już załatwiony pobyt a jeśli okaże się, że NIE ubiegnie was przykra niespodzianka a obiekt noclegowy będzie wiedział, że ktoś chce oszukać Was i przyszłych klientów.

Fałszywa strona internetowa
Dzisiaj zrobić stronę internetową może każdy i to w kilka godzin. Wejść na portal oferujący darmowe strony www, ściągnąć zdjęcia, skopiować treść, wkleić znalezione gdzieś oferty zabawy sylwestrowej, wpisać dane adresowe najlepiej istniejącego obiektu, podać nr konta i wrzucić to do sieci. Mamy wspaniałą wizytówkę obiektu. Teraz tylko porozsyłać po serwisach ogłoszeniowych i czekać na chętnych sylwestrowych wrażeń. Naprawdę to takie proste!
 
Bądźcie czujni i trzymajcie się kulku podstawowych zasad:
1. Domena (adres www) strony internetowej powinna zawierać nazwę obiektu co jest naturalne i ogólnie przyjęte a przynajmniej powinna być krótka i zwięzła a nie skomplikowana np. www.darmowewww.pl/noclegi/zakopane/owkowalski
2. Adres email również  powinien być w domenie obiektu
3. Dane kontaktowe są pełne włącznie z nr tel. stacjonarnego, faks
4. Certyfikaty i przynależności do lokalnych stowarzyszeń (warto sprawdzić czy takie istnieją i zaciągnąć u nich przysłowiowego języka)
5. Strona jest widocznie aktualizowana i ma bieżące informacje o wydarzeniach w okolicy,
6. Oprócz sylwestra posiada również propozycje na inne okresy jak np. Wielkanoc
7. Posiada archiwum zdjęć z poprzednich imprez i wydarzeń
 
Taniej i bezpieczniej z Biurem podróży?
Może sądzicie, że to nie potrzebne, ze samemu możecie przecież zamówić sobie miejsca w obiekcie noclegowym bez pośredniczenia w tym wszystkim biura podróży. Przecież będzie taniej! Czy na pewno? Biura podróży bardzo często wykupują miejsca w obiektach i hotelach na długo przed okresem sylwestrowym po ściśle wynegocjowanych wyjątkowo niskich cenach stąd też cena w pakiecie z różnymi atrakcjami będzie zdecydowanie atrakcyjniejsza niż sami mielibyście to sobie zorganizować. W sytuacjach jakiegokolwiek problemu będziecie się mogli zwrócić do biura podróży czy do rezydenta z każdym problemem jaki Was spotka i nigdy nie pozostaniecie sami z tym problemem. Biuro podróży jest też gwarantem tego, że obiekt do którego się wybieracie istnieje w rzeczywistości. Dobre biuro podróży nie pozwoliło by sobie na taką wpadkę gdyż nie działa tylko w okresie sylwestra a przez cały rok a zła opinia oznacza najczęściej koniec działalności.

Najważniejszy jest zdrowy rozsądek

Nic nigdy nie zastąpi nam zdrowego rozsądku. Nie tylko dotyczy to zbliżającego się sylwestra a wszystkich przyszłych wycieczek czy podróży. Patrzmy, czytajmy, słuchajmy i myślmy z rozsądkiem a nie nabierzemy się na rzeczy, które po prostu nie mogą istnieć w świecie turystyki. Jeśli liczyć się będziemy najbardziej z ceną zwracajmy uwagę na to co w niej jest oferowane, przez kogo i gdzie. Nawet kilkadziesiąt złotych stracone bezpowrotnie boli tym bardziej, że nie ma ani pieniędzy ani wyjazdu na wyczekiwaną imprezę sylwestrową. Jeśli chcemy bezpieczeństwa i pewności to zapłacimy parę złotych więcej. Czy nie warto się na to zdecydować na parę złotych więcej by mieć chociaż raz w roku święty spokój i dobrze się bawić? Chyba warto!

Uważajcie na siebie i bądźcie zdrowi przez święta i w nadchodzącym nowym roku.

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2020-11-06
2020-10-02
2018-11-19
2017-12-14
2017-09-12
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="http://www.ofertysylwestrowe.pl/sylwestrowi-oszusci.html" title="Sylwestrowi Oszuści" ><img src="http://www.ofertysylwestrowe.pl/view/images/eco.png" alt="Sylwestrowi Oszuści" style="vertical-align: middle;" /> Sylwestrowi Oszuści</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.