w naszej ofercie: 15671 imprez, 5685 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Sylwester 2023/2024

Sylwester w Wiedniu 2015
Wszystko o tej ofercie wie:

SYLWESTER W WIEDNIU 2015

Nowy rok w Austrii ! pociągiem

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
104141954
oferta w pdf

Wiedeń – magia tego miasta sprawia, że sama jego nazwa pobudza wyobraźnię. Cesarski przepych, fantazyjność baroku, spacer wzdłuż Dunaju – a to wszystko otoczone dźwiękami muzyki Straussów. Sylwestrowa zabawa w międzynarodowym gronie i huczne przywitanie Nowego Roku na ulicach miasta pozostawią niezapomniane wrażenia

1 DZIEŃ  WIEDEŃ
Zbiórka w Warszawie (Dworzec Centralny), przejazd pociągiem IC z Warszawy do Wiednia. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Wieczorny spacer uliczkami Wiednia: katedra św. Szczepana (zwiedzanie indywidualne), eleganckie   ulice Graben  i Karntnerstrasse,  Belweder, opera wiedeńska. Kolacja.

2 DZIEŃ  WIEDEŃ
Spotkanie zwiedzanie Wiednia ( lokalnym przewodnikiem). Na trasie: spacer przez Hofburg – dawną zimową rezydencję Habsburgów. Wejście do skarbca i krypt cesarskich oraz tropikalnego motylarium Schmetterlinghaus (w miarę możliwości). Następnie w barokowych wnętrzach podziwiać można Dworską Szkołę Jazdy – balet słynnych białych ogierów – spektakl mistrzowskiej szkoły ujeżdżania (trening). Kolacja w regionalnej restauracji. Wieczorem dla chętnych (fakultatywnie)
w Wiedeńskiej Volksoper spektakl „Księżniczka Czardasza”* (niem. Die Csárdásfürstin) – operetka Imre Kálmána z 1915 roku, której  premiera miała miejsce w Wiedniu 13 listopada 1915 roku. (czas trwania - 3 godz. - w tym 1 przerwa).
* potwierdzenie udziału w spektaklu min. 5 tyg. przed wyjazdem.

3 DZIEŃ  WIEDEŃ
Dalsze zwiedzania Wiednia. Przejazd do Schönbrunn – dawnej letniej rezydencji Habsburgów z XVIII w., gdzie znajdują się m.in.  pełne przepychu komnaty cesarskie. Spacer po pałacowych ogrodach. Chwila wytchnienia w Cafe Residenz mieszczącej się w kompleksie Schönbrunn – strudel show, na który składa się pokaz wypieku ciasta, jego degustacja i kawa. Obiad w lokalnej restauracji. W wieczór sylwestrowy koncert muzyczny w KURSALON* (fakultatywnie), muzyka Straussów w eleganckiej sali koncertowej mieszczącej się w XIX-wiecznym kompleksie pałacowo-ogrodowym, położonym w centrum miasta. Przejście do restauracji na kolację sylwestrową
w jednej z najstarszych wiedeńskich restauracji „Ribs of Vienna” – rok powstania 1591, której specjalnością - bestsellerem są żeberka po wiedeńsku, od wieków podawane na drewnianych deskach. W tej restauracji poczujecie Państwo typowy dla Wiednia klimat. Następnie przywitanie Nowego Roku na ulicach Wiednia, przez które prowadzi „Sylwestrowy Szlak”, wśród tradycyjnie bawiących się Wiedeńczyków
i gości z całego świata.
* udział w koncercie (rezerwacje biletów i transport) przy min. 10-osobach.

4 DZIEŃ  WIEDEŃ
Wyjście na Stare Miasto, gdzie pod ratuszem jest możliwość obejrzenia
i wysłuchania Koncertu Noworocznego (w wykonaniu słynnych Filharmoników Wiedeńskich), wzbogaconego występami zespołu baletowego Opery Wiedeńskiej. Będzie on transmitowany do ponad 70 krajów świata. Koncert poświęcony jest głównie kompozytorom z rodziny Straussów. Czas wolny. Po południu dla chętnych wizyta w Muzeum Historii Sztuki,  jednym z największych w Europie,  które gromadzi bogatą kolekcję obrazów wybitnych artystów, m.in. Pietera Breughla Starszego, Velazqueza, Tycjana, Rembrandta, Rubensa  i  wielu innych.  Kolacja.

5 DZIEŃ
Do południa czas wolny na indywidualne zwiedzanie Wiednia. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem IC do Warszawy.

Trasa: WIEDEŃGranica

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Austrii jest dowód osobisty lub paszport. Zgodne z normą unijną nie ma ograniczeń co do ilości produktów spożywczych, które można kupić i zabrać ze sobą, jeżeli są one przeznaczone na własny użytek. Nie istnieje możliwość zakupów wolnych o opłaty celnej – duty free. Zgodnie z prawem w UE turysta przywożący lub wywożący ponad 10 tys. EUR (lub równowartość w innej walucie) powinien to zgłosić kontroli celnej.

Kuchnia

Jest kilka potraw, które są uważane za najbardziej charakterystyczne dla kuchni austriackiej. Należy do nich – sznycel wiedeński (Wiener Schnitzel), czyli kotlet smażony z mielonej cielęciny. Następny przysmak to gotowana wołowina (Tafelspitz) podawana z jabłkiem i chrzanem. Z wołowiny przyrządza się też rosół – Rindsuppe. Najsłynniejszym ciastkiem jest Apfelstrudel - jabłecznik w cieście francuskim. Austriacki naleśnik, czyli Palatschinken podawany jest z owocami, białym serem, mięsem, grzybami, jarzynami. Narodowym napojem jest lokalne wino serwowane w karafce, najczęściej biały Riesling lub Veltliner. Pije się też mocny Obstler – sznaps owocowy. W Wiedniu znaleźć można wiele zabytkowych kawiarni – istniejąca już od ponad stu lat kultura picia kawy jest wręcz częścią tożsamości narodowej.

Zakupy

Wszędzie, a najczęściej w pobliżu banków, dostępne są bankomaty zwane właśnie: "Bankomat". Karty kredytowe są używane w hotelach, dużych restauracjach i sklepach, niezbyt często stosowane jest płacenie nimi w kawiarni czy w małym sklepie. Atrakcyjne towary, które najczęściej kupują turyści to: skórzane torebki, wyroby szklane, rękodzieło artystyczne (zwłaszcza związane ze sztuką ludową z Alp), biżuteria od Svarowskiego, sprzęt do uprawiania sportów zimowych. Do przywożonych z Austrii produktów należą także: czekoladowe kulki tzw. Mozartkugeln, czekolada marki Zotter, wafle orzechowe Manner Schnitten. Najpopularniejsze lokalne wina to: Grüner Veltliner, Riesling (Rhine Riesling, Weißer Riesling), Weisser Burgunder. W Wiedniu najbardziej handlowymi ulicami są: Mariahilfer Strasse, Landstrasser Hauptstrasse i Rochus Market.

Zdrowie

Nie są wymagane żadne szczepienia. Woda z kranu nadaje się do picia. Infrastruktura medyczna jest na wysokim poziomie. Turysta z Polski może uzyskać pomoc w austriackim szpitalu albo na podstawie ubezpieczenia, albo z Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), do której ma prawo każdy polski turysta opłacający składki na NFZ.

Zwyczaje

Austriacy są bardzo formalni w swoim zachowaniu, zarówno w sytuacji towarzyskiej, jak i biznesowej. Przy spotkaniach ludzie zwracają się do siebie po nazwisku, często dodając także słówka Herr lub Frau i tytuł związany z zawodem – np. Herr Doktor Moser. Uważa się za niekulturalne, jeśli klient wchodzący do sklepu czy restauracji nie powie: Guten Tag lub Grüss Gott, a przy wychodzeniu - .Auf Wiedersehen. Niekiedy widzi się starszych mężczyzn całujących na powitanie kobietę w rękę. Kościół odgrywa sporą rolę w społeczeństwie austriackim. Wielkie znaczenie ma rodzina – weekendy spędza się często w gronie rodziców i dziadków.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

dopłata do pokoju 1 osob. : Dopłata 750 PLN
bilet do Operetki Wiedeńskiej 190 PLN (we własnym zakresie transfery: hotel – Volksoper – hotel), : Dopłata 190 PLN
sylwestrowy koncert w Kursalon + transfer: hotel – Kursalon : Dopłata 350 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji wariant standard : Dopłata 74 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji wariant super : Dopłata 98 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji chp wariant standard : Dopłata 209 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji dla osób z chorobami przewlekłymi wariant super : Dopłata 239 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star

· 4 noclegi w 3* hotelu w Wiedniu, pokoje 2 osobowe z łazienką, dopłata do pokoju 1 osob.: 750 PLN

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

· 4 śniadania, 1 obiad, 3 kolacje, napoje do obiadu i kolacji płatne dodatkowo
· kolację sylwestrową w restauracji

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Pociąg

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

 I RATA
800 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 35 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
· przejazdy pociągiem Warszawa – Wiedeń – Warszawa (pociąg Express Intercity z wagonem restauracyjnym),
· transfery dworzec – hotel  –  dworzec
· 4 noclegi w 3* hotelu w Wiedniu, pokoje 2 osobowe z łazienką, dopłata do pokoju 1 osob.: 750 PLN
· 4 śniadania, 1 obiad, 3 kolacje, napoje do obiadu i kolacji płatne dodatkowo
· kolację sylwestrową w restauracji
· opiekę pilota
· ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż)

Cena nie zawiera

- świadczeń nie zawartych w ofercie

Uwaga:

· Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, Strudel Show, lokalnego przewodnika w Wiedniu oraz bilety komunikacji miejskiej należy zabrać ze sobą ok. 100 EUR.
· Opłaty fakultatywne płatne przy I racie:
      - bilet do Operetki Wiedeńskiej 190 PLN (we własnym zakresie transfery:
         hotel – Volksoper – hotel),
     - sylwestrowy koncert w Kursalon + transfer: hotel – Kursalon 350 PLN.
 

comments powered by Disqus
Popularne
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.